Geschiedenis van Norwich (2023)

Thuis > Norwich > Norwich ontdekken > Geschiedenis van Norwich

Norwichis een oude stad die in het hart van het landelijke East Anglia ligt. Het waren de Angelsaksen die voor het eerst hun huizen vestigden aan de rivier de Wensum, en het was van een van deze nederzettingen, die de naam Northwic droeg, dat de stad haar naam kreeg. De nederzetting groeide en groeide en fuseerde met andere om de grootste ommuurde stad in het middeleeuwse Engeland te worden. In 1066, ten tijde van de Normandische verovering,Norwichwas een van de belangrijkste stadsdelen in het koninkrijk. De handel over rivieren en over zee nam toe en de lichte industrie begon zich te ontwikkelen. De markt op Tombland bloeide met lokale producten, aardewerk, ijzerwerk, hout en lederwaren, maar ook bont uit Scandinavië en Rusland, wollen stoffen uit Vlaanderen en haring uit de Noordzee.

Norwich kasteelwerd gebouwd door de Normandische veroveraars als blijk van kracht. In 1067 werd een steile kunstmatige heuvel gebouwd die 13 meter boven de grond lag. Oorspronkelijk was het kasteel gemaakt van hout en werd 60 jaar later vervangen door een stenen donjon, die nog steeds te zien is.

De donjon was ongeveer 20 meter hoog, met muren van ongeveer 30 meter lang, en was vrijwel vierkant van vorm. Het was gebouwd van lokale vuursteen en mortel en bekleed met steen.

In 1096 werd begonnen met de werkzaamheden aan dekathedraal.Kerkenen Saksische huizen werden ontruimd zodat er een kanaal kon worden gegraven van de rivier de Wensum naar de plaats van dekathedraal. Hierdoor kon steen uit Caen in Normandië rechtstreeks over het water naar de bouwplaats worden gebracht, waardoor het werk lichter werd. In 1119 waren de zijbeuken, de pastorie en de vier traveeën van het schip gebouwd, maar dekathedraalwerd pas in 1278 definitief ingewijd.

Door MiddeleeuwenNorwichhad binnen zijn muren 56 kerken. Veel van deze werden gebouwd als een weerspiegeling van de rijkdom van lokale landeigenaren. 1194Norwichwerd een stad toen Richard I een handvest verleende dat het recht op zelfbestuur gaf. 1349 was toen The Black Death toesloegNorwichen men denkt dat maar liefst twee vijfde van de bevolking van ongeveer 6.000 mensen is overleden. Met een groot aantal stervende geestelijken, vier parochieskerkenraakte in onbruik door gebrek aan priesters en parochianen. Echter, tegen 1377,van Norwichbevolking was terug gestegen tot 6.000. Veel van de nieuwe bewoners waren boeren die hun onproductieve vaderland hadden verlaten om werk te zoeken in de groeiende textielhandel van de stad. Aan het begin van de 14e eeuw was weven de belangrijkste handel in de stad en binnen honderd jaarNorwichwerd beschouwd als het belangrijkste centrum van kamgarenproductie in het land. Deze industrie ging de volgende vijfhonderd jaar door totdat tijdens de industriële revolutie machines werden geïntroduceerd, waardoor bekwame vakmensen overbodig werden.

Door de Boerenopstand van 1381 was het leven aan het einde van de 14e eeuw verre van vredig. Legers van rebellen staken huizen van advocaten en andere rijke mensen in brand en het was de bisschop die uiteindelijk met zijn eigen leger de orde in de stad wist te herstellen.

Tijdens het begin van de 16e eeuw waren er verschillende branden die door Norwich raasden en hele straten met rietgedekte en Tudor vakwerkhuizen verwoestten. Aangenomen wordt dat in maart 1507 718 huizen in een periode van vier dagen tot de grond toe zijn afgebrand en dat in juni van hetzelfde jaar nog eens 360 huizen verloren zijn gegaan. Dit was bijna de helft van de woningen in de stad, wat leidde tot de beslissing dat alle nieuwe gebouwen pannendaken moesten hebben.

In 1549 nam een ​​leger van 20.000 rebellen, geleid door Wymondham-boer Robert Kett, de controle over de stad over; Ze veroorzaakten veel vernieling en protesteerden tegen een verhoging van de pacht en de omheining van lokaal gemeenschappelijk land voor begrazing door rijke schapenboeren. Ze sloegen hun kamp op op Mousehold Heath en het kostte twee koninklijke legers zes weken om ze te verslaan. Kett en achtenveertig andere rebellen werden opgehangenNorwich kasteel.

In 1565 was er grote bezorgdheid over de achteruitgang van de kamgarenindustrie. Het stadsbestuur zorgde ervoor dat dertig huishoudens van religieuze vluchtelingen uit Nederland overkwamen om de lokale ambachtslieden te leren verschillende soorten stoffen te produceren. Niet alleen brachten de 'Vreemden' (zoals ze werden genoemd) hun kennis van weven mee, ze brachten ook een liefde voor tuinen en het kweken van kanaries met zich mee.

Tegen het einde van de 16e eeuw was de weverij druk en verdienden lakenhandelaren en kruideniers hun fortuin. De plaatselijke adel kon nu medicijnen, geïmporteerd voedsel en mooie kleding kopen zonder naar Londen te hoeven reizen.Norwichleek weer voorspoedig; volgens de burgemeester leefde in 1570 echter ongeveer een vijfde van de bevolking van liefdadigheid en wemelde het van de zwervers in de stad.

Norwichbeleefde zijn laatste epidemie van builenpest in 1665-6; dit had tot gevolg dat de meeste rijke burgers vertrokkenNorwich. Werkloosheid werd een serieus probleem, gevolgd door een ernstig voedseltekort in 1666, dat alleen werd afgewend door enorme haringvangsten die bijGrote Yarmouth. De landbouwlonen in East Anglia waren erg slecht en het plattelandsleven werd steeds moeilijker; hierdoor trokken mensen van het platteland naar de stad op zoek naar werk. De textielindustrie herstelde zich van een inzinking omdat nieuwe interesse in mode betekende dat er voor velen werkgelegenheid was.Norwichexporteerde nu zijn stoffen naar Europa, Noord-Amerika, India en China.

Tegen het begin van de jaren 1670Norwichhad ongeveer 21.000 inwoners en was waarschijnlijk de grootste provinciestad van Engeland. Verbeteringen aan de hoofdwegen en de ontwikkeling van paardenkoetsen zorgden ervoor dat reizen tussen steden in de 17e en 18e eeuw gemakkelijker werd. De adel vanNorfolken Suffolk zou naar Norwich komen om aankopen te doen en deel te nemen aan sociale evenementen zoals kaartspelen en dansen. Gedurende de 18e eeuwvan Norwichde leerindustrie groeide gestaag en maakte artikelen als emmers, harnassen, tuinslangen, laarzen en schoenen. Ook het brouwen werd steeds belangrijker enNorfolkBrouwgerst werd beschouwd als de beste van het land. Tegen 1801 had de stad zes grote brouwerijen die in de lokale behoeften voorzagen en bier naar Londen stuurden voor de verkoop.

Verbeteringen in de lokale landbouw betekenden een verhoogde productie en er ontstond een nieuwe veemarkt rond deKasteel.van Norwicheerste bank werd geopend in 1756 en het was in 1775 dat een lokale familie, John en Henry Gurney, een bank oprichtte die nog steeds bestaat als onderdeel van Barclays. In 1792 startte Thomas Bignold, een wijnhandelaar en bankier, het verzekeringsbedrijf dat later zou wordenNorwichUnie. Door de welvaart van de 18e eeuw was er geld om te investeren in bouwwerkzaamheden. Vervolgens werd in 1754 het Assembly House gebouwd en het oudeNorfolkEnNorwichziekenhuis werd gebouwd in 1771-2.

In de 19e eeuw groeide de bevolking vanNorwichsteeg van 37.256 in 1811 tot 80.368 in 1871. De stad begon buiten haar muren uit te breiden en de levensomstandigheden waren enigszins ongezond; zonder toevoer van schoon water waren er epidemieën van cholera en verschillende andere dodelijke ziekten. Dit verbeterde toen er een nieuw waterleidingbedrijf werd gebouwd dat gefilterd water leverde, en in het algemeen nam het bewustzijn van de volksgezondheid toe.

Norwichhad oorspronkelijk drie treinstations, maar alleen Thorpe Station, dat in 1844 werd geopend, is er nog steeds. Het weiland rond Thorpe Station raakte al snel vol met huizen en hotels voor de spoorwegarbeiders, en naast de rivier werden fabrieken gebouwd om te profiteren van water- en spoorvervoer. Beroepsmensen begonnen hun huizen buiten de stadsmuren te bouwen, omdat het stadscentrum overvol raakte. Vooral het gebied tussen Ber Street en King Street was overbevolkt met sloppenwijken. In 1892 werd begonnen met de bouw van de kerk van Sint-Jan-de-Doper, die later de rooms-katholieke kathedraal zou worden.

Het was in de 19e eeuw dat Jeremiah Colman een nieuwe mosterdmolen bouwde in Carrow, A.J. Caley chocolaatjes begon te maken in Chapelfield en John Jarrold zijn drukkerij opende in Whitefriars.

Tijdens de 20e eeuw groeide de bevolking van de stad van 121.490 in 1911 tot naar schatting 180.000 in 1980. Herhuisvestingsprogramma's en het opruimen van sloppenwijken begonnen aan het einde van de 19e eeuw en gingen vele jaren door, met sociale huizen die duizenden mensen betere levensomstandigheden boden. In 1900 zorgde een uitgebreid tramsysteem ervoor dat mensen goedkoop door de stad konden reizen, en dat duurde dertig jaar. Tegen de jaren 1920 was de Guildhall, die al meer dan vijfhonderd jaar het hoofdkwartier van de burger was geweest, nu te klein. Er werd besloten om een ​​nieuw stadhuis te bouwen, dat in oktober 1938 door George VI werd geopend.

Norwichwerd tijdens de Tweede Wereldoorlog meer dan veertig keer gebombardeerd en werd geselecteerd voor twee van de Baedeker-invallen waarbij historische gebouwen het doelwit waren; meer dan 30.000 huizen werden beschadigd, 100 fabrieken en zeven middeleeuwsekerkenen talloze winkels werden verwoest. De wederopbouw begon in de jaren 1950 en de centrale bibliotheek werd gebouwd in 1963, terwijl de Universiteit van East Anglia (UEA) in datzelfde jaar haar eerste studenten aannam.

Begin jaren 90 werd het terrein van de oude veemarkt afgegraven om het te huisvestenKasteelMall winkelcentrum, een innovatief plan, gebouwd op verschillende niveaus, gebruikmakend van de middeleeuwse stratenpatronen en het verbinden van de oost- en westzijde van het stadscentrum.

Een tijdlijn van Norwich

Lees over enkele van de belangrijkste data in de geschiedenis van Norwich, inclusief wanneerNorwich kasteel,de kathedraal van Norwichen andere historische en belangrijke gebouwen werden gebouwd. Toen de Zwarte Dood bereikteNorwich, Kett's Rebellion en toen verwoestende branden de stad troffen. Zie belangrijke data in de geschiedenis voorWarenhuis Jarrold, Colman's Mustard, de Universiteit van East Anglia,de internationale luchthaven van Norwichen Norwich City Football Club.

De beste vakantiehuizen en zelfstandige accommodaties in Norfolk.

Boek bij Norfolk Hideaways

Zoek & Boek

Geschiedenis van Norwich (2)

Kade Uitzicht Huisje

Wells-next-the-Sea, Norfolk

Meer details & Boek

Houd het getij in de gaten vanuit het comfort van dit superduper stijlvolle kleine vissershuisje. Bijou, mooi en zal ongetwijfeld een favoriet worden bij degenen die dol zijn op de charme van deze drukke, schilderachtige badplaats en genieten van het gemak om zo ongeveer alles voor de deur te hebben.

Geschiedenis van Norwich (3)

De varens

Kelling, Norfolk

Meer details & Boek

Ben je wild van hart? Verlies jezelf in het bos in deze luxe schuilplaats met twee slaapkamers in een heerlijk vredige en ontspannende bosrijke omgeving.

Geschiedenis van Norwich (4)

Het strandhuis

Holmes-next-the-Sea, Norfolk

Meer details & Boek

Voor een ontsnapping aan de kust ergens heel speciaal, laten we je The Beach House voorstellen. Een eigentijds en stijlvol gelijkvloers pand op slechts een steenworp afstand van het zandstrand van Holmes-next-the-Sea.

Handige links

Geschiedenis van Norwich (5)

www.visitnorfolk.co.uk

Visit Norfolk is de strategische stem van de bezoekersindustrie van het graafschap. Dit bezorgvoertuig van het merk, beheerd door Visit East Anglia, is verantwoordelijk voor het promoten van alles wat de provincie te bieden heeft op lokaal, regionaal en nationaal niveau.

Geschiedenis van Norwich (6)

www.tournorfolk.co.uk

Een onafhankelijke toeristengids voor het graafschap Norfolk in Engeland, die je laat zien hoe plaatsen er echt uitzien.

Geschiedenis van Norwich (7)

www.norfolkandsuffolkattractions.co.uk

Norfolk + Suffolk Tourist Attractions is de branchevereniging voor toeristische attracties in Norfolk en Suffolk.

FAQs

Why was Norwich excommunicated? ›

In response, the prior's men defended the gatehouse with ruthless efficiency, using crossbows to kill anyone who approached. Following these events, the Pope excommunicated the people of Norwich, stripping them of any participation in the sacraments and services of the Christian Church.

What is the ethnicity of Norwich? ›

Ethnicity in Norwich

According to the latest 2021 census, the population in Norwich is predominantly white (87.1%), with non-white minorities representing the remaining 12.9% of the population. Asian people were the largest minority group in Norwich accounting for 5.5% of the population.

What was Norwich called in Roman times? ›

Roman period (43-410 CE): The Romans established a settlement in the area, known as Venta Icenorum, which was located near present-day Caistor St. Edmund, about 5 miles south of modern Norwich. Roman roads and other artefacts have been found in the area.

What was Norwich famous for? ›

Norwich was known as England's 'second city' from 1650 – 1750, and in the 1800's some new industries began to grow. Printing was a key developing industry, as was leather production, and a railway in the area was completed in 1845, providing links from Norwich to London.

Why are there so many churches in Norwich? ›

In medieval Norwich, Christianity was a fundamental facet of everyday life. Churches were central sites for communities, with people attending regularly and gathering for festivals, feast days, baptisms, marriage, and funerals. The city would have been filled with vast numbers of priests, friars and canons.

When did the Church of England broke away from the Catholic Church? ›

Parliament's passage of the Act of Supremacy in 1534 solidified the break from the Catholic Church and made the king the Supreme Head of the Church of England.

What language is spoken in Norwich? ›

Norwich - Mother tongue and language spoken most often at home
Selected languageMother tongueLanguage spoken most often at home
English82.792.4
French0.70.3
Non-official language15.76

What accent do people from Norwich have? ›

Many speakers with a broad East Anglian accent use this short vowel for words such as road and stone and in the phrase post office. Also typical of speech in Norfolk is the striking use of a weak vowel in the final syllable of words that end with such as morning, something, writing and drinking, here.

What are the old names for Norwich? ›

The Anglo-Saxons settled the site of the modern city sometime between the 5th and 7th centuries, founding the towns of Northwic ("North Farm"), from which Norwich takes its name, and Westwic (at Norwich-over-the-Water) and a lesser settlement at Thorpe.

What is the oldest Roman town in England? ›

Colchester - Why Britain's First City? In AD49 Colchester was the first place in Britain to be given the status of a Roman Colonia. A Colonia was a planned settlement for retired veteran soldiers who became citizens of Rome upon discharge, with all the privileges that Roman citizenship afforded.

Did the Vikings come to Norwich? ›

Viking settlement is thought to have stimulated the growth of towns such as Norwich and Thetford. After Edward the Elder conquered East Anglia and ended Viking domination in c. 917, the region was absorbed into the kingdom of England.

Is Norwich a nice place to live? ›

Norwich has been voted one of the best places to live in England in a national poll. The city came third in a list of the 50 best places to live in England in 2023 on the review website iLiveHere.

What is the reputation of Norwich? ›

It's one of Britain's greenest cities, safest places, and with a thriving arts, music and cultural scene. Behind its medieval architecture, award-winning outdoor market, and vintage style of the Norwich Lanes, lies a history of radicalism, of innovators, creators and makers.

How do you pronounce Norwich? ›

Break 'norwich' down into sounds: [NORR] + [ICH] - say it out loud and exaggerate the sounds until you can consistently produce them.

What is the history of Norwich strangers? ›

By the 1570's over 4000 refugees had settled in Norwich fleeing the religious persecution they faced in their homelands for their Protestant beliefs. Among them was a second group of Strangers consisting of 24 Dutchman and 6 Walloons.

When was Norwich excommunicated? ›

After a riot in the city in 1274, Norwich has the distinction of being the only complete English city to be excommunicated by the Pope.

Why did they want to leave England after separating from the Church of England? ›

Also known as Separatists, because they separated from the Anglican Church, these Pilgrims formed a Puritan church under their own covenant. This was considered treasonous in England, since at the time the church and the state were one entity. To avoid imprisonment or persecution, the Pilgrims fled to Holland in 1607.

What caused England to separate from the church? ›

When Pope Clement VII refused to approve the annulment of Henry's marriage to Catherine of Aragon, the English Parliament, at Henry's insistence, passed a series of acts that separated the English church from the Roman hierarchy and in 1534 made the English monarch the head of the English church.

Why did they want to separate from the Church of England? ›

What Did the Separatists Want to Do? The Puritans wanted to purify the Church of England. Religious ceremonies and practices took place there that were not in the Bible, and the Puritans did not agree with them being used in the church. Too many of the practices of the Catholic Church remained in the Anglican Church.

References

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Lakeisha Bayer VM

Last Updated: 08/20/2023

Views: 5871

Rating: 4.9 / 5 (69 voted)

Reviews: 84% of readers found this page helpful

Author information

Name: Lakeisha Bayer VM

Birthday: 1997-10-17

Address: Suite 835 34136 Adrian Mountains, Floydton, UT 81036

Phone: +3571527672278

Job: Manufacturing Agent

Hobby: Skimboarding, Photography, Roller skating, Knife making, Paintball, Embroidery, Gunsmithing

Introduction: My name is Lakeisha Bayer VM, I am a brainy, kind, enchanting, healthy, lovely, clean, witty person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.